Çocuk Yogası

Çocuk Yogası derslerimizde, çocukların oyun ve hikayeler içinde eğlenirken, denge, güç ve esneklik içeren yoga duruşlarını öğrenmeleri amaçlanır.
Yoga duruşları ile omurga güçlenir, zihin sakinleşir ve dolayısı ile uyku düzensizlikleri, dikkat bozuklukları büyük oranda azalır.

Yoga, çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirir, denge gelişimini sağlar, olumlu düşünceyi, kendilerine güvenmelerini ve yaratıcılığı destekler.
Minik arkadaşlarımızı YOGA atölyemize bekliyoruz!

Haydi Çocuklar Dünyayı Keşfe Çıkıyoruz

Her ay yapacağımız etkinlikte çocuklarla farklı ülkelere seyahat edip hareket, resim, müzik, grup çalışmalarıyla eğlenerek öğreneceğiz.

Yoga çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimleri için çok faydalıdır. Çocuk yogası çocuklara hayal güçlerini kullanmayı, doğru nefes almayı, konsantrasyonlarını güçlendirmeyi ve ayrıca grup çalışmaları ile sosyalleşmeyi ve birbirlerine güvenmeyi öğretir.

Klasik yoga sınıfında sunulan nefes, hareketler, meditasyon ve gevşeme çalışmaları çocuklara eğlenceli, öğretici hikayeler ve oyunlar eşliğinde sunulur.

Yaş grubu: 3 – 6 yaş

Tarih: Lütfen takvimimizden kontrol ediniz.

*Rezervasyon gereklidir.

 

Eğitmenimiz

20140819_1527550_zpsanhezrbuİDİL TUNA

Çocuklarla çalışmaya başladıktan sonra içindeki çocuk ruhun çocuklarla buluşmasının Ona kattığı keyif ve heyecan üzerine Gail Grossman ile Kids Yoga Foundation onaylı çocuk yogası eğitimine katılmaya karar verdi. Aktif olarak özel bir anaokulda ve farklı anne çocuk merkezlerinde 3-7 yaş arası çocuk grupları ile çalışmaya devam etmektedir.

Katıldığı eğitimler:

Chris Chavez ile Yoga Alliance onaylı ” 200 Saat ‘Path to Teaching’ Hocalık Eğitimi ” 2012

Banu Çadırcı Yoga Alliance onaylı Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Eğitimi – 2012

Banu Çadırcı ile 150 saatlik yoga terapi ve yoga anatomisi eğitiminde asistanlık yapmaktadır. 2013-2015

Berivan Aslan Sungur ile yoga anatomisi Mayıs 2014

Banu Çadırcı ile sandalye yogası atölyesi – 2013

P_20141223_121351_zpsn5vbpmptKids Yoga Foundation çocuk yogası hocalık eğitimi 2014 Ayrıca Dougles Brooks, Carlos Pomeda, Danny Paradise, Angela & Victor, Godfrey Devereux, Konstantinos Charantiniotis, Tara Judelle, Seane Corn, Meghan Currie, Todd Tesen, Nico Luce, Mark Khan, Ray Rizzo, Anastasis Koutsogiannis, Cameron Shayne ve Koray Arham Mincinözlü ile yoga, nefes, farkındalık ve meditasyon üzerine farklı atölye çalışmalarına katılmıştır.

Kayıt olmak için takvimimizi inceleyiniz